
ЖИВАНОВИЋ ДР МИЛУТИН
Кабинет:715
Телефон:3021-189
Време пријема:Utorak 12-14
Имејл:milutin.zivanovic@ekof.bg.ac.rs
Рођен је 1989. године у Београду где је завршио основну и средњу школу као носилац Вукове дипломе. На Економски факултет се уписао 2008. године, а дипломирао је на смеру Рачуноводство, ревизија и финансијско управљање, 2012. године, са просечном оценом 9,90. Током студија био је корисник Републичке стипендије за талентоване студенте и Стипендије града Београда за талентоване студенте. На трећој години студија проглашен је за најбољег студента у школској години 2009/2010. Добитник је награде коју додељује Савез рачуновођа и ревизора за најбоље студенте рачуноводственог усмерења.
Мастер студије на Економском факултету у Београду, на смеру Рачуноводство, ревизија и пословне финансије, уписао је 2012. године. Након положених испита предвиђених наставним планом и програмом са просечном оценом 10,00 урадио је и успешно одбранио мастер рад на тему „Развој и домети хеџ рачуноводства“ за који је награђен од стране Привредне коморе Београда у категорији „Најбољи мастер рад за академску 2014/2015.″.
Године 2015. уписао је докторске студије на Економском факултету у Београду изабравши модул Пословно управљање на коме је положио све предмете предвиђене наставним планом остваривши просечну оцену 10,00. Јула 2022. године одбранио је докторску дисертацију под називом „Анализа гудвила и добитака од повољне куповине у трансакцијама пословних комбинација – случај Србије“.
На Економском факултету Универзитета у Београду запослен је од 2014. године. Током досадашње каријере био је ангажован на више стручних и научних пројеката. У неке од њих спадају: пројекат “Улога државе у новом моделу раста привреде Србије” финансираном од стране Министарства образовања, науке и технолошког развоја; “Постављање основа за јачање капацитета заједнице економије дељења у Србији – ПАНАЦЕА” Фонда за науку Републике Србије у оквиру програма “ИДЕЈЕ”; пројекат “Building Forensic Accounting Capacity in Serbia” финансираног од стране Међународног бироа за наркотике и спровођење закона (INL); пројекат подржан од стране Светске банке у реформи пореског система Републике Србије “ICT industry development measures (tax incentive measures)” и пројекат подржан од стране Европске уније “EU support to reforms in water sector services”.
Ангажован је на предметима Финансијско извештавање, Теорија и политика биланса, Биланси предузећа и банака, Специјална рачуноводства и Рачуноводство у банкарству и осигурању као и на предметима Principles of accounting i Core management concepts na programu Business & Management који се реализује у сарадњи са London School of Economics and Political Science.
Био је анагажован као члан радне групе за програмску EPAS међународну акредитацију и учествовао је у процесу међународне ACCA акредитације. Био је члан Комисије за финансије. Обављао је функцију секретара Катедре за рачуноводство и пословне финансије у периоду 2020-2022.
Обавештења
Šifra za pristup moodle platformi: bilansi2020
Rezultati kolokvijuma (starije generacije):
Rezultati kolokvijuma FINIZV 2024 (starije generacije)
Download
Obaveštenja:
Plan rada na predmetu Finansijsko izveštavanje 2024-2025
VAŽNO OBAVEŠTENJE ZA SVE STUDENTE STARIJIH GENERACIJA
Spisak ispitnih (esejskih) pitanja za starije generacije (važi od januarskog ispitnog roka 2025.)
Prezentacije sa časova predavanja:
Finansijsko izveštavanje u globalnom poslovnom okruženju
Institucionalni aspekti finansijskog izveštavanja
Računovodstveni principi prvog ranga
Računovodstveni principi drugog ranga
Konceptualni okvir za finansijsko izveštavanje
Materijali sa časova vežbi:
Vežbe 1 – Finansijsko izveštavanje u globalnom poslovnom okruženju
Vežbe 2 – Instituconalni aspekti finansijskog izveštavanja
Vežbe 3 – Principi prvog ranga (I deo)
Vežbe 3 – Principi drugog ranga (II deo)
Vežbe 3 – Principi drugog ranga (III deo)
Vežbe 4 – Računovodstvo fer vrednosti