ЦИЉЕВИ МОДУЛА
Програм има за циљ да:
- Развије економски начин размишњања, квантитативне вештине и институционално знање неопходно за економисту у области финансија;
- Интегрише свеобухватно знање у економији и финансијама, пружајући студентима могућност усвајања аналитичких алата у области математике, статистике, економије и економетрије и њихово комбиновање са институционалним знањем неопходним за рад економисте у области финансија;
- Развије компетенције за решавање практичних проблема у области финансија, као и напредне аналитичке способости;
- Припреми студенте за наставак студирања и развој каријере у области инвестиционог банкарства или финансијских тржишта.
ИСХОДИ УЧЕЊА
По завршетку модула студент ће бити у могућности да:
- Разуме основне проблеме у области финансија;
- Разуме економске принципе и буде способан да их примени у решавању проблема у области финансија;
- Развије логичну економску аргументацију и критички размишља и вреднује различите економске алтернативе;
- Примени економске принципе и квантитативне технике у анализи економских и финансијских података;
- Примени екокномски фундирано размишљање у анализи широког спектра проблема у домену формулисања и вођења економске политике.
КУРИКУЛУМ
МОГУЋНОСТ ЗАПОСЛЕЊА
По завршетку овог програма дипломирани студенти биће у оспособљени да наставе каријеру у широком спектру професија које затхевају снажне аналитичке вештине, укључујући и позиције економисте у области финансија у истраживачким организацијама, финансијском сектору, у пословима инвестиционог и комерцијалног банкарства, управљања ризицима, управљања фондовима или трговања хартијама од вредности, како у јавном, тако и у корпоративном сектору.
Дипломирани студент овог програма ће имати добру основу за развој каријере почев од великих корпорација до малих и средњих предузећа, од владиних тела до невладиних организација, међународних организација и медија.
Након дипломирања студенти ће бити у могућности да наставе студирање на мастер студијама у области економије и финансија или да стекну друге професионалне квалификације.
КОНКУРС И УПИС
Конкурс за упис расписује Универзитет у Београду. Инфомације се објављују на страници Факултета. Инфомрације о Конкурсу доступне су на адреси http://www.ekof.bg.ac.rs/upis/konkurs-2020/
Информације о Пријемном испиту и упису доступне су на адреси http://www.ekof.bg.ac.rs/upis/prijemni-ispit/
Остварује се јединствени упис студената на прву годину студија која је заједничка, а за модул студенти се одлучују у току друге године студија.
СТАТУС И ШКОЛАРИНА
На Програм Економија, пословно управљање и статистика Економски факултет Универзитета у Београду уписује 900 студената, од чега 610 на терет буџета. Рангирање за упис у прву годину студија се врши према оствареном успеху из средње школе и оствареног резултата на пријемном испиту (однос 40:60).
Висина школарине за држављане Републике Србије износи од 92.022 РСД до 121.082 РСД, зависно од успешности студирања, односно броја остварених бодова на пријемном испиту. Висина школарине за стране држављане: 1.500 евра у динарској противвредности средњег курса НБС на дан уплате.
КОНТАКТ
Универзитет у Београду –Економски факултет
Каменичка 6, 11000 Београд, Србија
Email: sic@ekof.bg.ac.rs
Tel: +381 11 2633 146