Макроекономски модели
Šifra za pristup Moodle platformi: MM
Макроекономски модели
Циљ предмета Макроекономски модели је да упозна студенте са знањима о макроекономским моделима у дугом и кратком року који објашавају дугорочан привредни раст, као и краткорочне привредне циклусе. Аналитички се анализирају везе реалног макроекономског сектора са финансијским тржиштима, као и везе макроекономских прилика у малој отвореној привреди са међународним монетарним системом и привредама других држава. Наставни план и програм прати уџбеник Бурда, М. и Виплош, Ч. Макроекономија: европски уџбеник, 5. издање (превод), ЦИД, Београд, 2012. године.
Предиспитне обавезе носе укупно 50 поена:
- Колоквијум: максимално 30 поена
- Aктивност на настави: максимално 20 поена
Колоквијум покрива прву трећину предвиђеног материјала и представља комбинацију задатака и теоријских питања који проверавају знање градива покривено на вежбама и предавањима. Да би се положио колоквијум потребно је остварити минимално 16 поена.
Активност на настави подразумева учествовање студената у активностима, дискусијама и решавању задатака на часовима вежби и предавања.
Завршни испит се полаже писмено израдом финалног теста из материје покривене на часовима вежби и предавања. Студенти који су положили колоквијум полажу имају могућност да буду ослобођени првог дела финалног испита који покрива материју са колоквијума. Студенти који нису положили колоквијум током израде завршног испита полажу и градиво са колоквијума.
Од академске године 2023-2024 све генерације студената, и текуће и претходне, полажу финални испит искључиво у форми писаног теста. За студенте претходних генерација, финални испит се вреднује 100 поена.
Резултати