WhatsApp Image 2020-03-04 at 21.06.07

Студенти у националном финалу такмичења у управљању пројектима – Project Management Championship

Студентско такмичење у управљању пројектима – Project Management Championship, ове године шести пут по реду одржано је у Србији, а тим са Економског факултета стигао је до финала. Тим су чинили: Анастасија Катанић, Марија Јовановић, Милош Матејић и Јован Живаљевић.

Наши студенти су у квалификационој рунди решавали тест који се састојао од 100 питања које је требало решити за 100 минута. Од 25 тимова састављених од студената са разних факултета и Универзитета успели су да се рангирају у 6 најбољих, што је била улазница за национално финале.

Националне финале одржало се 1. марта у компанији Comtrade где су финалисти радили на симулацији пројекта, задатог на познатој Harvard Business Publishing платформи. Победнички тим представљаће Србију на интернационалном финалу у Литванији.

Project Management Championship представља део интернационалног такмичења које организује Светска асоцијација за управљање пројектима (International Project Management Association – IPMA).

Честитамо још једном нашим студентима на пласману и желимо им успех у даљем току студија!