Стипендије Министарства омладине и спорта Републике Србије

26.01.2018

Министарство омладине и спорта Републике Србије расписало је Конкурс за стипендирање до 900 најбољих студената завршне године основних академских студија и до 400 студената завршне године мастер академских студија са високошколских установа чији је оснивач Република Србија, за школску 2017/18. годину. Конкурс је отворен до 31. јануара 2018. године.

Од када је у надлежности Министарства омладине и спорта, Фонд за младе таленте је стипендирао близу 9700 студената који своје студије наставили на факултетима и универзитетима чији је оснивач Република Србија, а укупан број стипендираних и награђених од 2008. године до данас већи је од 23100 ученика средњих школа и студената.

Детаљнија информација о конкурсу, укључујући текст конкурса, образац за конкурисање и преосталу конкурсну документацију може се наћи овде.