ПОЗИВ ЗА ОБАВЉАЊЕ СТРУЧНЕ ПРАКСЕ У ОБЛАСТИ ГРАЂЕВИНАРСТВА, САОБРАЋАЈА И ИНФРАСТРУКТУРЕ

15.01.2018

Eкономски факултет у Београду и Центар за развој каријере Универзитета у Београду позивају студенте да се пријаве за програм стручне праксе током 2018. године, који ће се реализовати у јавним предузећима и стручним установама и агенцијама из ресора Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре:

• Ер Србија
  • Аеродром Никола Тесла Београд
  • Инфраструкура Железнице Србије
  • Србија Карго
  • ЈАТ Техника
  • Агенција за безбедност саобраћаја
  • Грађевинска дирекција Србије
  • Железнице Србије
  • Саобраћајни институт ЦИП
  • Управа за утврђивање способности бродова за пловидбу
  • Агенција за управљање лукама.
  • Дирекција за водне путеве

Планирано је да се програм праксе реализује у три циклуса током 2018. године.

Први циклус почеће 5. фебруара, други у јулу, а трећи у новембру 2018. године. Трајање праксе биће дефинисано за сваког студента у складу са захтевима одговарајућег студијског програма и у договору са супервизорима праксе из предузећа и установа које учествују у програму. Биће то сјајна прилика за преко 300 студената стекне прво радно искуство у струци.

Пријављивање за први циклус стручне праксе траје до 22. јануара 2018. године и врши се искључиво електронским путем на порталу www.studentskapraksa.com. Потребно је да студент направи кориснички налог у зони за студенте и дода своју биографију, а затим да одабере жељену позицију из базе пракси и изврши пријаву.  Студенти који су се већ регистровали на порталу не морају то да раде поново, већ само да одаберу праксу за коју желе да се пријаве.

Стручна пракса у области грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре реализује се другу годину за редом, и резултат је изванредне сарадње Универзитета у Београду и Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре. У претходној години праксу је успешно завршило преко 280 студената.

Број места за студенте Економског факултета по институцијама – први циклус (5.фебруар – 4.мај) : Управа за утврђивање способности бродова за пловидбу: 1; Србија Карго: 1; Ер Србија: 12; Инфраструкура Железнице Србије: 4; Дирекција за водне путеве: 1.