Конкурс за бесплатно учешће на ЛСЕ летњој школи у Лондону

SS Campus Postert-page-001

У знак успостављања сарадње Лондонска школа економије и политичких наука – ЛСЕ понудила је 2 пуне стипендије за учешће на ЛСЕ летњој школи, која се током лета одржава у Лондону у трајању од три недеље.

Стипендирана места су намењена актуелним студентима прве године Економског факултета у Београду.

За два одабрана студента биће обезбеђено:

– бесплатно учешће на летњој школи
– бесплатан смештај у ЛСЕ кампусу
– покривени трошкови авио превоза (повратна карта до Лондона)
– покривани трошкови издавања британске визе (виза до 6 месеци)

Програм летње школе се реализује у три термина/сесије (студенти се пријављују за један термин):

Сесија 1: 19 Јун-7 Јул
Сесија 2: 10-28 Јул
Сесија 3: 31 Јул-18 Авг

У оквиру одабраног термина студенти се могу определити за један од понуђених курсева. Комплетну листу курсева можете погледати на страници:

НАПОМЕНА: Обратити пажњу на класификацију курсева према тежини и нивоу потребног предзнања:

100 level courses (e.g. AC101 , IR160… ) – уводни ниво;
200 level courses (e.g. IR201 , EC260… ) – средњи ниво, захтева предзнање из дате области;
300 level courses ( EC351 , FM360… ) – напредни ниво, одговарају завршној години основних, или првој години мастер студија.

ЕСПБ кредити стечени на ЛСЕ летњој школи биће уписани у додатак дипломи студената.

Селекцију студената вршиће Економски факултет на основу успеха на првој години студија и знања енглеског језика.

LSE_Brochure2017_HiRes_FullBrochure

Услови за пријаву:

– положена сва три испита из првог семестра прве године са просечном оценом мин. 8,50
– знање енглеског језика – мин. B2 ниво.
Ниво знања језика ће се проверити на интервјуу по завршетку слања пријава. Поседовање сертификата о знању енглеског језика додатно ће се бодовати приликом рангирања.

PRIJAVA LSE SUMMER SCHOOL

На интервју ће бити позвано 10 најбоље рангираних кандидата.

Рок за пријаву: 03. мај
Интервју: 08-10. мај
Обавештење о резултату селекције: 12. мај

Пријава се врши искључиво електронским путем слањем попуњеног ПРИЈАВНОГ ФОРМУЛАРА на адресу cis@ekof.bg.ac.rs. У наслову мејла навести: ПРИЈАВА ЗА ЛСЕ ЛЕТЊУ ШКОЛУ

Молимо Вас да у формулару наведете тачне податке, непотпуне пријаве неће бити разматране.

Сви заинтересовани студенти за похађање ЛСЕ летње школе, који се не буду квалификовали за добијање стипендије, могу аплицирати за похађање ЛСЕ летње школе о сопственом трошку на веб адреси – http://www.lse.ac.uk/study/summerSchools/summerSchool/Home.aspx.