Конкурс за бесплатно учешће на LSE летњој школи у Лондону

09.03.2018

LSE letnja škola-1 (1)У знак успостављања сарадње Лондонска школа економије и политичких наука – LSE понудила је 2 пуне стипендије за учешће на LSE летњој школи, која се током лета одржава у Лондону у трајању од три недеље.
Стипендирана места су намењена актуелним студентима прве године Економског факултета у Београду.
За два одабрана студента биће обезбеђено:
– бесплатно учешће на летњој школи
– бесплатан смештај у LSE кампусу
– покривени трошкови авио превоза (повратна карта до Лондона)
– покривани трошкови издавања британске визе (виза до 6 месеци)
Програм летње школе се реализује у три термина/сесије (студенти се пријављују за један термин):
Сесија 1: 18. Јун – 6. Јул 2018
Сесија 2: 9. – 27. Јул 2018
Сесија 3: 30. Јул – 17. Август 2018
У оквиру одабраног термина студенти се могу определити за један од понуђених курсева. Комплетну листу курсева можете погледати на страници:
НАПОМЕНА: Обратити пажњу на класификацију курсева према тежини и нивоу потребног предзнања:
100 level courses (e.g. AC101 , IR160… ) – уводни ниво;
200 level courses (e.g. IR201 , EC260… ) – средњи ниво, захтева предзнање из дате области;
300 level courses ( e.g. EC351 , FM360… ) – напредни ниво, одговарају завршној години основних, или првој години мастер студија.
ЕСПБ кредити стечени на LSE летњој школи биће уписани у додатак дипломи студената као додатне активности изван студијског програма.
Селекцију студената вршиће Економски факултет на основу успеха на првој години студија и знања енглеског језика.
Услови за пријаву:
– положена сва три испита из првог семестра прве године са просечном оценом мин. 8,50
– знање енглеског језика – мин. B2 ниво.
Ниво знања језика ће се проверити на интервјуу по завршетку слања пријава. Поседовање сертификата о знању енглеског језика додатно ће се бодовати приликом рангирања.
На интервју ће бити позвано 10 најбоље рангираних кандидата.
Рок за пријаву: 20. март
Интервју: 16-17. април
Обавештење о резултату селекције: 20. април
Пријава се врши искључиво електронским путем слањем попуњеног ПРИЈАВНОГ ФОРМУЛАРА на адресу cis@ekof.bg.ac.rs. У наслову мејла навести: PRIJAVA ZA LSE LETNJU ŠKOLU
Молимо Вас да у формулару наведете тачне податке, непотпуне пријаве неће бити разматране.
Више информација о летњој школи можете наћи на: