Извештај о резултатима конкурса за стипендирано похађање програма LSE летње школе 2020. године

22.05.2020

У знак успостављања сарадње Лондонска школа економије и политичких наука – LSE понудила је две пуне стипендије за учешће на LSE летњој школи 2020. године, која се одржава путем онлајн наставе. Стипендирана места су намењена актуелним студентима прве године Економског факултета у Београду.

Селекција кандидата је обављена на основу успеха на студијама, знања енглеског језика и усменог интервјуа на енглеском језику са члановима селекционе комисије – продеканом за научноистраживачки рад др Младеном Стаменковићем и др Бојаном Ристићем.  Чланови селекционе комисије су обавили интервју са кандидатима, 22. маја, у сали 603 Економског факултета.

На основу успеха студирања у првом семестру (који је носио пондер 0,8) и оцене добијене на интервјуу и цертификата о знању енглеског језика (пондер је износио 0,2), за стипендирано учешће на LSE летњој школи (онлајн програм)  одабрани су следећи кандидати:

–             Лука Тумбас (1189/19)

–             Никола Ранковић (685/19)

Канцеларија за међународну сарадњу ће контактирати одабране кандидате ради организовања наредних корака.