Гостујуће предавање „The Concept and Measurement of Social Futuring“

25.02.2020, 12:00h, Професорска сала

Поштоване колегинице и колеге, позивамо Вас на гостујуће предавање које ће одржати проф. др Золтан Оскар Санто на тему The Concept and Measurement of Social Futuring  у уторак 25. фебруара у 12 часова у Професорској сали Економског факултета.

Предавање се одржава у циљу промовисања размисљања о томе шта грађани очекују у будућности, нови мултидисциплинарни приступ је карактерисао рад групе истраживача (Petra Aczel, Chris Ball, Janos Csak, Zoltan Oszkar Szanto) на изради новог индекса под називом Social Futuring Index.

Професор Санто је дугогодишњи проректор Универзитета Корвинус, основач института CIAS (Corvinus Institute for Advanced Studies) и центра SFC (Social Futuring Center). Аутор је великог броја радова у области социологије, социјалне политике и националне економије.

Gostujuće predavanje korigovano-01